Klinika za neurologiju Kliničkog bolničkog centra Split, Katedra za neurologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i Hrvatsko neurološko društvo Hrvatskog liječničkog zbora organizirali su poslijediplomski tečaj I. kategorije s međunarodnim sudjelovanjem na temu „Križobolja – multidisciplinarni pristup“.
„Križobolja je veoma čest simptom u našoj populaciji od koje pati oko 650 milijuna ljudi u svijetu, a bol u donjem dijelu leđa je drugi razlog javljanja liječniku opće medicine. Htjeli smo pokazat kolegama kako se može najbolje pomoći takvim pacijentima, istaknuo je voditelj tečaja izv. prof. dr. sc. Ivica Bilić. Predstojnik Klinike za neurologiju KBC-a Split, nasl. doc. dr. sc. Krešimir Čaljkušić, je naglasio da treba razlikovati elektivne križobolje, odnosno one koje mogu čekati za obradu od onih koje su akutne ili toliko hitne da zahtijevaju žurnu, ponekad i kiruršku obradu. „Klinička slika križobolje je dosta široka. To može biti neurološki, ortopedski, traumatološki, a nekad internistički, kiruški ili kardiokiruški problem“. Da su ovakvi tečajevi nužni potvrdio je i Ivan Sunara, dr. med. iz Centra za rehabilitaciju bolesnika s neurološkim bolestima i akutnim traumama Rehab Station u Stockholmu „Kronična bol je učestala u općoj populaciji. Smatram da je još puno prostora za napredak i istraživanje kako bi mogli našim pacijentima pružiti najbolju moguću stručnu skrb“.
Na ovom tečaju, koji je nastavak niza stručnih skupova o različitim temama iz područja neurologije, sudjelovalo je 146 sudionika.